ПОЗАШКІЛЬНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

Палац творчості дітей та юнацтва «Мрія»Комунальний позашкільний навчальний заклад «Южненський міський палац творчості дітей та юнацтва «Мрія» (ПТДЮ) є комплексним позашкільним навчальним закладом, який організовує роботу з вихованцями, учнями за різними напрямами позашкільної освіти (художньо-естетичним, науково-дослідницьким та інше) та включає творчі об'єднання за інтересами. Директором установи є Зевіна Алла Іванівна. ПТДЮ є окремим освітнім закладом, який надає дітям та юнацтву додаткову освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь і навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації й організації змістовного дозвілля.
До складу ПТДЮ входять: - організаційно – методичний відділ;
- гуртки художньої творчості;
- хореографічні колективи;
- вокально – хорові та інструментальні колективи;
- фольклорні колективи;
- театральні колективи;
- студія художнього слова;
- фізкультурно – оздоровчий гурток;
- гурток декоративно-прикладної творчості;
- науково-дослідницькі гуртки МАН (малої академії наук).
За весь час свого існування колективи Палацу Творчості приймали участь в міжнародних конкурсах та фестивалях – Польща, Угорщина, Австрія, Германія, Чехія, Болгарія, Франція, де відзначались грамотами та дипломами, неодноразово привозили до України перемоги. Протягом року Палац Творчості Дітей та Юнацтва «Мрія» планує, організовує та проводить відкриті уроки, дні відчинених дверей на які запрошуються адміністрація, батьки та родичі вихованців. Це, так би мовити, маленькі звітні концерти, де відслідковуються результати праці та навчання, впровадження нових навчальних програм та технологій, рівень ведення занять і майстерність викладання. Традиційно ПТДЮ проводить і бере участь у «Дні Святого Миколая», новорічних та різдвяних святах, «Дні Святого Валентина».
В межах закладу проходять свята для вихованців з нагоди початку та кінця навчального року, новорічні та різдвяні свята, а також святкування перемог у фестивалях та конкурсах міського, обласного та міжнародного рівня, поздоровлення та нагородження переможців. Проходять тематичні конкурси на кращий малюнок та фото виставки , присвячені пам’ятним датам ( міжнародні та обласні конкурси, Всеукраїнській конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН, зльоти переможців, звітні концерти тощо).

Керівниками гуртків ПТДЮ вивчаються умови проживання учнів соціально вразливих категорій, ведеться індивідуальна профорієнтаційна робота, учні залучаються до суспільно-громадського життя Палацу Творчості, до участі у роботі активу, прес-центру групи, секції, організується консультативна допомога для продовження навчання або працевлаштування. Керівниками здійснюється психологічно-педагогічна допомога з питань соціальної адаптації дітей вразливих категорій.
В основі профорієнтаційної роботи, спрямованої на вибір учнями педагогічної професії, є системний підхід. Значна увага приділяється співробітництву ПТДЮ з ВНЗ педагогічної спрямованості. Так, укладені домовленості з Одеським училищем мистецтв і культури ім. Данькевича, Одеською державною музичною академією ім. А. В. Нежданової про співробітництво, студенти проходять педагогічну практику на базі ПТДЮ. Приймаються на роботу молоді фахівці, вихованці Палацу Творчості продовжують освіту на педагогічних спеціальностях ВНЗ. Кілька працівників ПТДЮ є випускниками цих закладів: Вертянкіна М. С. – керівник хореографічного гуртка (Одеське училище мистецтв і культури ім. Данькевича), Тіхоплав А. С. – концертмейстер (Одеська державна музична академія ім. А. В. Нежданової), Зєвіна Д. В. – керівник вокального гуртка «Домісолька» (Одеський національний університет ім.. І. І. Мечникова), Бейзим Д. М. – акомпаніатор (Одеське училище мистецтв і культури ім. Данькевича).
Особливості навчально-виховного процесу
ПТДЮ організовує роботу протягом календарного року. Навчальний рік починається 1 вересня поточного року і закінчується 31 травня наступного року. Комплектування гуртків здійснюється в період з 1 по 15 вересня. ПТДЮ працює за річним планом, погодженим з відділом освіти та затвердженим управлінням ОКСМП Южненської міської Ради. У канікули, святкові та неробочі дні ПТДЮ працює за окремим планом, затвердженим директором. Навчальні заняття організовуються за семестровою системою: 1семестр – з 15 вересня по 31 грудня; 2 семестр – з 1 січня по 31 травня. Тривалість занять визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізичного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій учнів: для 5-6 років – 30 хвилин, з 6 до 7 років – 35 хвилин, для старшого віку – 45 хвилин. Влітку заняття гуртків проходять за спеціальним планом. Більше уваги приділяється оздоровленню та дозвіллю (робота в дитячих оздоровчих закладах, походи на природу, «дні іменинника»).
ПТДЮ є комплексним закладом, який включає творчі об’єднання за інтересами: гуртки, секції, ансамблі, колективи, театри). Працює в художньо-естетичному напрямку, вдосконалюючи культурний, естетичний, фізичний розвиток дітей та підлітків; в науково-дослідницькому напрямку розвиваючи зацікавленість гуртківців в сучасних наукових розробках, стимулюючи творче мислення в даному розрізі. До складу закладу входять організаційно-методичний відділ та два відділення навчально-виховного процесу:1) художньо-естетичний відділ - гуртки художньої творчості, хореографічні, вокально-хорові, фольклорні, театральні та інструментальні колективи, студія художнього слова, фізкультурно-оздоровчий гурток, гурток декоративно-прикладної творчості;
2) дослідницько-екпериментальний відділ (з 2003 року) - науково-дослідницькі гуртки МАН (малої академії наук).

В 2011- 2012 навчальному році діють наступні гуртки:• 5 хореографічних гуртків народного і сучасного танцю, які охоплюють 80 вихованців:
1 гурток першого року навчання «Дельфін», вік 4-5 років; 1 гурток другого року навчання «Карусель», вік 5-6 років; 1 гурток першого року навчання «Веселка», вік 10-13 років; 1 гурток третього року навчання «Улыбка» , вік 10-12 років; 1 гурток восьмого року навчання «Мечта», вік 15-21 років;
• 3 вокальних гуртка академічного та естрадного напрямків – 80 вихованців: 1 гурток естрадного вокалу другого року навчання «Домісолька» , вік 7-15 років; 1 гурток хорового академічного співу 4 рік навчання «Промінець», вік 12-15 років; 1 гурток хорового академічного співу 2 рік навчання «Джерельце», вік 7-10 років;
• 2 театральних гуртка – 50 вихованців: 1 гурток третього року навчання «Феєрія», вік 7-13 років; 1 гурток другого року навчання «Містерія», вік 10-13 років;
2 гуртка образотворчого мистецтва – 40 вихованців: 1 гурток першого року навчання «Карандашик», вік 8-13 років; 1 гурток четвертого троку навчання «Акварель», вік 10- 16 років; 1 гурток декоративно-прикладного мистецтва – 30 вихованців: 1 гурток першого року навчання «Фантазія», вік 10-13 років; об'єднання Малої Академії Наук - 6 секцій – 60 дітей.
Протягом року освітні заклади запрошують вихованців ПТДЮ до участі у святкових заходах міста: свята Першого та Останнього дзвоника, випускні вечори, вечори зустрічі випускників, відкриття та закриття спортивних змагань, нагородження, привітання гостей міста. Палац творчості організовує, проводе та бере участь у Новорічних святах, святах: «День вчителя», «День Святого Валентина», «8 березня»; у змаганнях, конкурсах присвячених пам’ятним датам, є постійним участником міських та обласних турів фестивалю-конкурсу «Чисті роси».
15 років поспіль ПТДЮ - є засновником та постійним учасником міського фестивалю-конкурсу «Сяяння маленьких зірочок». Цей конкурс - результат сумісної праці закладів культури та мистецтв м. Южне його мета – формування творчого потенціалу підростаючого покоління, розвиток дружніх відносин між творчими колективами міста та їх керівниками, а також:
- пропаганда та популяризація різноманітних форм дитячої творчості;
- виявлення талановитих дітей;
- розвиток творчих здібностей дитини, виховання поваги до національної культури своєї країни та світової культури в цілому;
- знайомство з творчими колективами міста.

Клуб юних техніків «Чорноморець»Клуб юних техніків «Чорноморець» - перший найстаріший позашкільний заклад міста Южного. Він був заснований Одеським припортовим заводом ще в 1980 році, як підлітковий клуб за місцем проживання. Спочатку клуб розташовувався в трикімнатній квартирі по вул. Хіміків, 18.
Довгий час в клубі було всього дві штатні одиниці: педагога-організатора й прибиральниці. Першим педагогом - організатором була Суріна І.А. Але робота з дітьми велася за різними напрямами завдяки тому, що на базі клубу працювали керівниками гуртків педагоги від Будинку піонерів Суворовського району м. Одеси (директор - Кондрашова Н.І.) Одними з перших були керівники гуртків: англійської мови - Бідєєва В.І., радіотехнічного - Шевчук О.М., фотогуртка - Белоснов О.Ф. Чорноморець. Гурток «Швацька майстерня», керівник Прокоф`єва Т.М. З 1986 по 1995 рік педагогом - організатором клубу «Чорноморець» була Лебедєва Л.М. Наприкінці 1985 року підлітки організували перший дитячий вокально-інструментальний ансамбль у м. Южному - «Проспект». Лідером цього колективу став учень СШ №1 Кузін Сергій.
У 1987 році «Чорноморець» переїхав у нове (більше) приміщення за адресою Леніна, 25. У цей час з'явилися гуртки декоративно-ужиткового напрямку. Заняття в гуртках клубу дозволили щорічно більше 400 учням долучитися до цікавих справ, які збагатили їхній внутрішній мир. Гурткові заняття зробили життя багатьох вихованців цікавішим, змістовнішим, радіснішим.
В 1987 році в клубі був створений гурток «Велоконструктор - велоралліст». В 1987 році гуртківці вперше брали участь у традиційному велораллі на честь річниці звільнення Одеси. У цих змаганнях клубівська команда брала участь на протязі десяти років. У травні 1995 року команда велосипедистів «Чорноморця» взяла участь у Міжнародному велораллі в м.Севастополі й зайняла 1 місце (керівник - Голіков А.А.)
Всі ці роки велику увагу становленню та розвитку клубу приділяв профком ОПЗ на чолі з його головою Дрібноходом В.Я. Він всебічно сприяв і допомагав створювати матеріальну базу. Не був осторонь від проблем підліткового клубу й заступник директора ОПЗ Гайдамака Є.В. й особисто директор заводу Горбатко В.С. Ці керівники робили все можливе, щоб у клубі була створена гарна матеріальна база для кожного гуртка. Всебічну допомогу підлітковий клуб одержував від колишнього начальника УЖКХ Александрова В.Я. і від всіх служб цієї організації.
У жовтні 1995 року клуб був переданий у ведення відділу освіти й культури нашого міста й у цьому ж році він був реорганізований у клуб юних техніків (КЮТ). Першим директором КЮТ став Колісник С.
У клубі щорічно працюють 9 -10 гуртків. Більшість керівників гуртків - це сумісники. Вони у вільний від роботи час працюють із дітьми. Це здебільшого люди захоплені, люблять працювати з дітьми. Більше 20 років керує радіотехнічним кружком Шевчук Олег Миколайович. Він нагороджений багатьма почесними грамотами, а у 2007 році Почесною грамотою Міністерства освіти та науки. Його вихованці беруть участь у всіх конкурсах та виставках обласного й республіканського значення. От тільки деякі їхні успіхи:
1988 рік - обласний конкурс -11 -е командне місце,
1998 рік - обласний конкурс юних техніків - 1-е місце;
1999 рік - республіканська виставка - конкурс науково технічної творчості «Наші думки і творчість тобі, Украіно!». У розділі «Побутова техніка» - 1-е місце (Коломієць Дмитро), 11-е місце (Сліпець Роман).
2002 рік - обласний конкурс юних техніків - 1 -е місце;
2003 рік - республіканський конкурс з радіотехніки - 5-е командне місце, 2-е й 3-є в особистих заліках (Шевчук Сергій, Бикадоров Євген).
В останні роки справу батька успішно продовжує його син - Шевчук Сергій Олегович.
Гурток «Швацька майстерня», керівник Прокоф`єва Т.М.
Гурток «Умілі руки», керівник Єрохіна Л.М.
Судомодельний гурток (керівник - Долгополов А.О.) був заснований в 1997 році. Вихованці цього гуртка з захопленням будували швидкісні човни класу Р8К с радіоуправлінням. Довгий і кропіткий процес спорудження точної моделі увінчувався перемогами й успіхами на різних змаганнях:
1998 рік - Кубок України - 3-є місце в особистому заліку (Долгополов А.О.) і 5-е командне;
1999 рік - Чемпіонат України - 3-є місце в особистому заліку (Ефіменко Є.) і 4-е командне;
1999 рік - Кубок України 5-е місце в особистому заліку (Семака В.) і 6-е командне;
2000 рік - Кубок України - 3-є місце в особистому заліку (Печериця В.)
У клубі «Чорноморець» працюють також гуртки художньо-естетичного напрямку. З 1989 року по 2005 рік (з невеликою перервою) у клубі діяв успішно гурток ліплення із глини. Організатором гуртка став досвідчений педагог Білобоцька В.А.. З 1999 по 2005 роки лауреатами обласного конкурсу «Таланти твої, Україно!» стали 24 вихованця гуртка.
Гурток «Вузлик та бусинка» керівник Літвінова Марія Михайлівна.
В останні роки дуже плідно працюють:
Прокоф’єва Тетяна Миколаївна (гурток «Швацька майстерня»),
Єрохіна Людмила Михайлівна (гурток «Умілі руки»),
Літвінова Марія Михайлівна (гурток «Вузлик та бусинка»),
Сичова Віра Іванівна (гурток «Чарівний клубочок»),
Шевчук Сергій Олегович (гурток «Юний радіотехнік»)
Білобоцька Валентина Аркадіївна (гуртки: «Вчимо німецьку з посмішкою» та «Ексклюзивна VIP листівка»).
На їх особистому рахунку численні грамоти за активну участь та за досягнення гуртківців у обласних конкурсах: «Таланти твої, Україно!» «Кабельний калейдоскоп», «Ялинка», в шорічних обласних та Всеукраїнських конкурсах з науково-технічної та декоративно-прикладної творчості учнівської молоді. Гурток «Чарівний клубочок» керівник Сичова Віра Іванівна
У 2007 році участь КЮТу «Чорноморець» у обласному конкурсі з науково-технічної та декоративно-прикладної творчості учнівської молоді принесла 1 місце нашому місту Южному серед міст обласного підпорядкування за показниками. 2 роботи гуртка «Швацька майстерня», керівник Прокоф’єва Т.М. зайняли 2 місце у Києві, вихованці нагороджені дипломами.
Вся робота в КЮТі не була б такою успішною без талановитого керівника, директора - Дронової Таїсії Іванівни. Завдяки її зусиллям у 1999 році в клубі була створена галерея дитячої творчості. Експозиція галереї двічі-тричі на рік оновлюється. За 1999-2007 роки її відвідали більше 1800 чоловік. Це - учні шкіл, вихованці дитячих садів, папи й мами, дідусі й бабусі вихованців клубу.
Педагогічний колектив, очолюваний Дроновою Т.І., дуже плідно працює. Педагоги приймають участь у міських ярмарках педагогічних ідей та технологій та обласних педагогічних конкурсах в рамках Всеукраїнських «Джерело творчості».
Так у 2005 р. дипломом І ступеню та грамотою обласного управління освіти та наукової діяльності за перемогу в обласному конкурсі керівників гуртків та за кращу методичну розробку була нагороджена керівник гуртка «Кераміка» Білобоцька В.А.
У 2006 році за авторську програму грамотами обласного управління освіти та наукової діяльності були нагороджені керівники гуртків: «Швацька майстерня» Прокоф’єва Т.М., керівник гуртка «Вузлик та бусинка» Літвінова М.М.
У 2007 році за авторську програму були нагороджені грамотами обласного управління освіти та наукової діяльності керівник гуртка «Умница» Дронова Т.І. та керівник гуртка «Чарівний клубочок» Сичова В.І.
В клубі успішно ведеться масова робота. Тут проводились та проводяться конкурси - виставки на кращий ліпний виріб, на кращу м'яку іграшку, радіотехнічний конкурс з швидкісного багатоборства серед учнівської молоді, свято «Зустрічай весну», «Новорічний подарунок», екскурсії для вихованців дитячих садків та шкіл до галереї КЮТу та багато інших заходів.
Особливістю позашкільної установи «Чорноморець» можна назвати те, що діти займаються в гуртках без оплати. Дуже багато дітей займаються у двох гуртках відразу. Кожний пробує свої сили й, навчаючись, розвиває свої таланти.

Спортивно-оздоровчий центр (СОЦ)В 1995 роцi в мiстi Южне було відкрито дитячо-юнацьку спортивну школу. Головним завданням ДЮСШ було створення ефективних механiзмiв для залучення дiтей, пiдлiткiв та молодi мiста до систематичних занять фiзичною культурою та спортом, активнiй участi їх в фiзкультурно-спортивному життi, формування умов для об’єктивної самооцiнки учнiв свого фiзичного стану та змiцнення їх здоров’я.
Найвищих успiхiв за перiод нанчання в СОЦ досягали діти з вілної боротьби — виконавши норматив майстра спорту України. Пiдготували спортсменів тренера Веремейчук В.М. та Ануфрієв О.М. У травні місяці 2012 року вихованці СОЦ приймали участь у Міжнародному турнірі з вільної боротьби м.Стамбул (Турция), до дому повернулися з III призовим містом, яке нам приніс Ричняк Ілля (вихованець СОЦ) – під керівництвом МСУМК, керівника секціїї СОЦ з вільної боротьби Веремейчука В.М. 15 учнiв виконали нормативи кандидатiв в майстри спорту, 56 нормативи 1 спортивного розряду, бiльш як 600 учнiв виконали нормативи 2 та масових спортивних розрядiв
Враховуючи бажания великої кiлькостi дiтей та їх батькiв активно займатися спортом, фiзкультурою та лiкувальною фiзкультурою, з метою духовного та фiзичного розвитку, свiдомого ставлетння до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, органiзацiї дозвiлля, профiлактики правопорушень, формуваняя гiгiєнiчної культури, для забезпеченяя соцiально реабiлiтацiйного становлення та розвитку особистостi Южненська мiська рада рiшенням вiд 25 грудня 2002 року реорганiзовала ДЮСШ в спортивно-оздоровчий центр (СОЦ) з 1 сiчня 2003 року.Вiдповiдно до навчального плану навчальнi групи СОЦ складаються з груп двох типiв. Спортивнi групи - з кік-боксінгу, пауерлифтингу, вiльної в яких удосконалюють свою спортивну майстернiсть учнi якi мають перспективу для спорту вищих досягнень, пiд час нанчально-тренувальних занять та виступу на спортивних змаганнях рiзноманiтного рiвня вiд шкiльного до всеукраїнського.
Оздоровчi групи (теніс, гімнастика, плавання, атлетична гімнастика для хлопчиків) - головним завданням яких є гармонiйний розвиток особистостi, змiцнення здоров’я засобами фiзкультури та спорту. Органiзацiя дозвiлля, профiлактика правопорушень та забезпечення необхiдних умов для змiстовного вiдпочинку вихованцiв.
Навчально-виховний процес в Центрi здiйснюється диференційовано (вiдповiдно до iндивiдуальних можливостей‚ учнiв рiвня їх фiзичної підготовки вiку та стану здоров’я). Створення спортивно-оздоровчого центру дало змогу: - збiльшити кiлькiсть учнiв з 210 до 315. - покращити матерiально-технiчну базу закладу за рахунок коштiв мiського бюджету та позабюджетннх. - залучити до занять учнiв якi за станом здоров’я не можуть вiдвiдувати спортиввi секції з метою зміцнення їх здоров’я засобами лiкувальної фiзкультури. - органiзувати фiзкультурно-оздоровчу групу дiтей-iнвалiдiв, якi потребують занять лiкувальною фiзкультурою з метою зміцнення здоров’я, придбання та закрiплення навичок фiзичних вправ, що створює їм соцiально-реабiлiтацiйне становлення та всебiчний розвиток. З 2011 року було введено нову оздоровчу секцію – Адаптована фізична культура. Ми бажаємо приділити більше уваги дітям які потрибують соціального захисту, підтримки, лікування. Залучити, допомогти, підвищити фізичний стан здоров’я. З дітьми працює кваліфікований лікар-тренер. Робота СОЦ проводиться в таких напрямках: - Навчально-тренувальнi заняття в спортивних та оздоровчих групах з учнями закладу. - Органiзацiя та проведения спортивно-масових заходiв з учнями загалъноосвiтнiх шкiл мiста.
Участь збiрних команд школярiв мiста в змаганнях обласної спартакiади з 15 видiв спорту та всеукраїнських змагань серед учнів ЗОШ. Друге призове місце зайняли діти ЗОШ №1, які приймали участь у обласній спартакіаді «Шкіляний мяч» м.Іллічівськ під керівництвом тренера Кантімірова К.Т. На сьогоднішнiй день кiлькiсть учнiв СОЦ складає 315 вихованцiв з якими займаються 8 досвiдчених педагогiв - керiвникiв секцiй.

Кiлькiсть переглядiв: 969

Коментарi

  • Angie

    2013-08-13 05:58:27

    At last some ranaitiloty in our little debate....

  • Adnan

    2013-08-03 16:56:39

    Keep it coming, wrrsiet, this is good stuff....