ОСОБЛИВОСТІ ЗНО- 2016

Як і в попередні роки, основним критерієм відбору до вищих навчальних закладів залишаються результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Всього випускникам пропонується тестування з 12 предметів Українська мова і література, Історія України, Математика, Біологія, Географія, Фізика, Хімія, Англійська мова, Іспанська мова, Німецька мова, Російська мова, Французька мова

, з яких вони мають право складати не більше чотирьох.

Для участі в конкурсному відборі прийматимуться сертифікати ЗНО з трьох предметів.

Обов'язковим конкурсним предметом залишається українська мова та література. Інші два визначаються вишем, або обираються вступником з переліку, запропонованого вищим навчальним закладом. Звертаємо увагу — необхідно буде подавати сертифікати ЗНО, видані у 2016 році. Тому якщо випускники минулих років планують вступати до ВНЗ наступного року, вони мають реєструватися для участі у стандартизованому тестуванні-2016.

Переклад завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

ЗНО-2016 відбуватиметься з 5 травня по 10 липня 2016 року.

Основна сесія ЗНО стартує 5 травня тестуванням з української мови та літератури. 11 травня - тестування з математики, 13 травня - з історії України. Ці три предмети проводитимуть у травні, адже результати написання тестових робіт зараховуватимуть як ДПА.

Тестування з решти предметів відбуватиметься вже у червні. Зокрема, 3 червня проходитиме ЗНО з російської мови, 6-го - з іспанської, 7-го - з англійської, 8-го - з німецької, 9-го - з французької, 10-го - з біології, 13-го - з фізики, 15-го - з географії. Тестуванням із хімії, яке відбуватиметься 17 червня, завершиться основна сесія ЗНО. Додаткова ж сесія розпочнеться 14 червня тестуванням з української мови та літератури, а завершиться ЗНО з хімії 4 липня. У документі також зазначено, що до 31 травня Український центр оцінювання якості освіти має надіслати навчальним закладам інформацію щодо результатів атестації випускників за 12-бальною шкалою. А результати тестування абітурієнтів стануть відомі вже до 25 червня.

Реєстрація на основну сесію ЗНО стартує 1 лютого 2016 року і триватиме до 5 березня.

Пробне ЗНО – 2016

Реєстрація осіб , які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО , здійснюється на сайті Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти (ОРЦОЯО) з 05 січня до 30 січня 2016 року

за адресою: www.test-center.od.ua

Графік проведення пробного тестування наступний:

з/п

Предмети

Дата проведення пробного

ЗНО

1

українська мова і література

02 квітня 2016

2

англійська мова, біологія, географія, іспанська мова, історія України, математика, німецька мова, російська мова, фізика, французька мова, хімія

09 квітня 2016

Пробне ЗНО є платним для учасників і неприбутковим для організаторів та проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість одного пробного тестування орієнтовно складає 105 грн.

Результати пробного ЗНО визначаються учасниками самостійно за інформацією з правильними відповідями, наданою РЦОЯО.

Під час проведення ПЗНО-2016 буде організована робота сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів» та надано доступ учасників до нього.

Результати ПЗНО-2016 за шкалою 100-200 балів будуть розміщені на інформаційних сторінках «Особистий кабінет учасника ПЗНО» (для осіб, які скористалися сервісом).

Особам, які зареєструвались на пробне ЗНО-2016, буде надана можливість безкоштовно взяти участь у тренінгах on-line з предметів ЗНО.

Доступ до online - тестування буде можливим тільки на персональних сторінках учасників пробного ЗНО, розміщених на сайті Одеського РЦОЯО у період підготовки до ЗНО-2016.

Цього року під час проведення ЗНО всі тести будуть однорівневими, практику використання поглиблених тестів поки що призупинено. Це пов’язано з тим, що університети нечасто вимагали в абітурієнтів результати саме поглибленого тесту, а його підготовка та обслуговування вимагало значних ресурсів (людей, коштів та часу). Проте в майбутньому УЦОЯО і Міністерство освіти планує повернутися до розробки і використання поглиблених тестів ЗНО.

Програми ЗНО-2016 залишаться такими ж, як і у 2015 році.

Тож уже знаємо, скільки часу відвели на виконання тесту з кожного предмета, кількість та форми завдань і схеми оцінювання цих завдань. Зміни стосуються, зокрема, хімії, історії України, математики й української мови та літератури:

  1. Отже, в тестових зошитах з хімії буде вже не 54, а 50 завдань. Проте час на виконання тестової роботи не зміниться і становитиме 150 хвилин, - Та через зменшення кількості завдань, відповідно, й максимальна кількість балів за тестування із хімії зменшилася з 86 до 80.
  2. У 2016-му всі випускники одинадцятих класів обов'язково складатимуть ЗНО з української мови та літератури, результати якого зараховуватимуть як державну підсумкову атестацію (відповіді на мовні завдання) і як ЗНО при вступі (результат виконання всіх завдань). Проте наступного року тестову роботу - 58 завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності та завдання з розгорнутою відповіддю - писатимуть не 150 хвилин, а 180
  3. Зміни також стосуються тестів зовнішнього незалежного оцінювання з історії України. Результати ЗНО з цього предмета зараховуватимуть як державну підсумкову атестацію. Тест матиме дві частини: перша охоплюватиме період історії України ХХ - початку ХХІ століття і буде зараховуватися як ДПА, а друга охоплюватиме період історії України від найдавніших часів до кінця ХІХ століття. Результати за тест у цілому враховуватимуть при вступі до вищих навчальних закладів. Загальна кількість завдань тесту з історії України - 60, на виконання яких відводитиметься 150 хвилин, а не 135, як цьогоріч.
  4. Подібно буде з математикою. Тест теж складатиметься з двох частин, котрі зараховуватимуть як ДПА і як результат ЗНО, потрібний при вступі. На написання сертифікаційної роботи з математики наступного року виділять 180 хвилин, а не 130, як це було дотепер. Проте й завдань додасться. Їх кількість збільшиться із 30 до 33. Це будуть завдання чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності, завдань відкритої форми з короткою відповіддю, а також завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Максимальна кількість балів з математики - 62.

Сайт всеукраїнський У розділі «Підготовка до ЗНО» розміщено критерії оцінювання відкритих завдань з розгорнутою відповіддю з української мови, російської мови, англійської мови, німецької мови, французької мови, іспанської мови та математики.

У розділі «Підготовка до ЗНО» розміщено характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року з усіх предметів.

Додаткова сесія відбудеться з 9 червня по 9 липня

Кiлькiсть переглядiв: 718

Коментарi

  • Lisa Crawford

    2018-03-11 17:44:59

    JENhjBBN Arti http://3dhts.com/#jwt0zKhl-hFJ jwt0zKhl, 6gANpoBjG , [url=http://h4rdq.com]DAQGU4GPG[/url], [4TGGmCZk7](http://emih0.com "4TGGmCZk7"), [http://vlb4a.com l66AfM9pB9ds],...